كلبه مرغ عشق امير

علائم بیماری
- تغییر رنگ دادن یا باد کردن نوک (منقار) پرنده
- خسخس کردن هنگام تنفس یا صرفه کردن
- تغییر حالت چشم
- از بین رفتن طراوت پرهای بدن
- بی رنگ شدن مدفوع
- نشستن بر روی کف قفس
- نشستن با یک پا روی میله
- بی اشتهایی

بيماريهاي‌ مهم‌

رشد بيش‌ از حد ناخن‌ها و منقار: در صورت‌ بروز اين‌ پديده‌ بايد از محلي‌ كه‌ فاقد عروق‌ خوني‌ هستند كوتاه‌ شوند. اگرانجام‌ آن‌ مشكل‌ است‌ به‌ دامپزشك‌ مراجعه‌ كنيد.
 
سرماخوردگي‌: نشانه‌هاي‌ اين‌ بيماري‌ تب‌، كاهش‌ اشتها و حركات‌ مداوم‌ دم‌ است‌. بيماري‌ در صورت‌ پيشرفت‌ به‌ذات‌الريه‌ منتهي‌ مي‌شود. علاوه‌ بر درمان‌ دارويي‌ بايد دماي‌ اتاق‌ را تا 27 درجه‌ سانتيگراد بالا برده‌ و ثابت‌ نگه‌ داشت‌. به‌اشتها آمدن‌ پرنده‌ تأثير زيادي‌ در بهبودي‌ دارد بنابراين‌ بايد غذاهاي‌ مورد علاقه‌ پرنده‌ به‌ همراه‌ ويتامين‌ B به‌ آن‌ داده‌ شود.

بيماري‌ پسيتاكوز: اهميت‌ اين‌ بيماري‌ در قابليت‌ انتقال‌ آن‌ از (و ساير طوطي‌ها) به‌ انسان‌ مي‌باشد. براي‌جلوگيري‌ از اين‌ امر، مرغ عشق را از جاهاي‌ كاملا مطمئن‌ خريداري‌ كرده‌ و در صورت‌ مشاهده‌ علائمي‌ چون‌ لاغري‌،كسالت‌، ريزش‌ از بيني‌ و اسهال‌ سبز ضمن‌ قطع‌ تماس‌ با پرنده‌ به‌ دامپزشك‌ مراجعه‌ كنيد.

 

 اینم سنگریزه و کف دریا که در مطالب گفته بودم.
سنگریزه

سنگریزه شامل مواد معدنی و عناصر مورد نیاز قناری می باشد که در سنگدان پرنده ذخیره میشود و به عنوان یک عامل کمکی در هضم غذا به خصوص دانه ها در نظر گرفته میشود.سنگریزه مخصوص پرنده باید حاوی مقداری ذغال باشد. زیرا برای برخی از واکنش های شیمیایی درون بدن ضروری است.همچنین بهتر است مواد عالی دیگری نیز چون پوسته صدف نیز به سنگریزه اضافه گردد. به عنوان یک جانشین خوب می توان از پوست تخم مرغ نیز استفاده کرد. اینگونه مواد آلی مخصوصا در دوره تولید مثل بسیار ضروری است.

کف دریا

کف دریا پوسته داخلی (یا آهکی) نوعی نرم تن دریایی به نام سپیداج میباشد که با نرم تن دیگری به نام اسکوئید قرابت دارد. این ماده در ظاهر مانند تکه های صدف سایر نرم تنان است و حاوی کلسیم میباشد که باعث استحکام نوک و پوسته تخم ها در موقع تولید مثل می گردد و همچنین از چسبندگی در مجرای تخم گذاری جلوگیری می کند.در هنگام تولید مثل مصرف آن تا دو برابر افزایش می یابد. همچنین پرنده با نوک زدن به کف دریا یا یک تکه ای از یک ماده معدنی مشابه که در اختیارش قرار میگیرد مانع رشد بیش از اندازه نوکش می شود.  

لطفأنظربديد

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۷/۰۹/۰۹ساعت 18:56  توسط امیر | 
 
صفحه نخست
پروفایل مدیر وبلاگ
پست الکترونیک
آرشیو وبلاگ
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
باسلام من امیر هستم 18 ساله دانشجوی الکتروتکنیک از اصفهان هدف من از ایجاد این وبلاگ راهنمایی شما غزیزان است.من در این وبلاگ به سوالات شما دوستان پاسخ می دهم.

دوستانی که مایلند این وبلاگا لینک کنند به اسم کلبه مرغ عشق امیر لینک کنند.
خداحافظ
بای

نوشته های پیشین
شهریور ۱۳۸۸
مرداد ۱۳۸۸
بهمن ۱۳۸۷
دی ۱۳۸۷
آذر ۱۳۸۷
آرشیو موضوعی
مرغ عشق
فروشگاه
راه تشخيص مرغ عشق
تغذيه و تكثير
سوالات دوستان
گالری
پیوندها
فنچ ها و مرغ عشق ها
مرغ عشق وحید
قناري
قناري (عليرضا خسرواني)
كبوتر
كبوتر( بابك ارباب خسرو)
كبوتر مشهدي(حسن عشقي)
دمگير اصفهان
كبوتر (اميد)
ساير وبلاگها=*=*=*=*=*=*=*=*
كدهاي جاوا خفن
مرجع آموزش
وبلاگ مهدی عزیز
وبلاگ علي عزيز
طلوع
پدر وبلاگهای رپ
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM